הרצאות בחוגי בית, בתי-ספר וכו'

למעלה מעשרים שנות ניסיון בהרצאות במגוון נושאים עם המלצות חמות רבות מקהל רחב ומגוון (חוגי בית, חברות, השתלמויות מורים, מוסדות חינוך, מוזיאונים ועוד).

אז מה בהרצאה? פשוט מאוד, אני מגיע אליכם עם אוסף מרשים של פרפרים וחיפושיות המלווה במצגת צילומים שמכסה כל נושא שעשוי לעלות. ההרצאות מלאות בשבירת מיתוסים, עובדות וסיפורים מפתיעים, הצצה לעולם סודי ומרתק שטרם הכרתם ולא מעט הומור.
ההרצאות תמיד מותאמות לקהל היעד. ניתן להתמקד בנושאים ספציפיים או בהרצאות כלליות יותר על פרפרים וחיפושיות וכל מה שבנינו לבינם.

חוגי בית וקהל רחב (קהל בוגר) – הרצאות כלליות המציגות את עולם הפרפרים והחיפושיות באור חדש לחלוטין. ההרצאות כוללות אוסף אקזוטי מרשים מאוד שאין מקביל לו בישראל. יחד עם המצגות והסיפורים השונים הופכת ההרצאה לחוויה ייחודית בנוף ההרצאות של ישראל. זוהי הזדמנות נדירה להרחבת אופקים מהנה וייחודית הכוללת מסע בין תחומים שונים – מהיסטוריה, אבולוציה ועד תרבות והכל דרך אותם יצורים שיפתיעו כל פעם מחדש.

תיכונים ומוסדות חינוך אחרים – הרצאת הכנה לבגרות שמוכיחה עצמה זה מספר שנים. ההרצאה מדגימה באופן חזותי מושגים שונים באופן בלתי נשכח הנחקק היטב בזיכרון התלמיד לשנים רבות וזאת בזכות המוצגים הייחודיים המלווים כל הרצאה. ההרצאה זוכה לדירוג גבוה ומוזמנת קבע ע"י תיכונים ברחבי הארץ. בין הנושאים: אסטרטגיות, חיזור, היווצרות מינים חדשים, אבולוציה, אקולוגיה, התאמה לבתי גידול, הסוואה, הרתעה, התגוננות, מבנה גוף, ביולוגיה וכימיה בפעולה, תעופה, מגוון מינים, השפעות (כגון ההתחממות הגלובלית), חקר חרקים ועוד ועוד. ההרצאה לא ניתנת באופן מפורש כהרצאת הכנה אלא כהרצאה מעניינת לכל דבר והמושגים עולים מתוכה לרוב כבר ע"י התלמידים עצמם שמזהים דוגמאות מוחשיות מהחומר הנלמד. מושגים רבים נעשים מופשטים יותר לאור הדוגמאות המוצגות וכאשר הסיפור מעניין אז גם העובדות שמאחוריו נשארות איתו.

משך ההרצאה המומלץ הוא שעה וחצי לכל הפחות.

ליצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת israelbutterflies@gmail.com

מתוך חוות הדעת שהתקבלו:

גם הפעם כמה מהתלמידים ציינו שזו הייתה ההרצאה הכי טובה שהייתה להם בכל שנותיהם בבית הספר. אני מקווה שנוכל להמשיך להזמינך מדי שנה, על מנת שתלמידים נוספים יוכלו להנות וללמוד מהמפגש אתך. בתודה מכל הלב" ד"ר אירית שדה (הרצאת הכנה לבגרות ביולוגיה).

"הי עוז פתאום כולם מתעניינים בחיפושיות … :)"  הרצאה על חיפושיות לקהל הרחב במסגרת אירוע של רשות הטבע והגנים.

"במשוב שהעברתי בין המשתתפים בשנה זו קבלה ההרצאה שעשית תשבחות רבות!" (השתלמות מורים, מכון ויצמן)

"מעדכנת את יעל בהרצאה נהדרת שהעביר עוז למנחות הביולוגיה. עשה חשק נוסף…" הרצאה מול מנחים ומנחות של משרד החינוך מתחום הביולוגיה במכון ווייצמן.

"בדיוק כמו בשנים קודמות, ברצוני להודות לך, בשם תלמידי ובשמי, על הרצאה מרתקת. התאמת את התכנים לתוכנית הלימודים בדקדקנות רבה. שילוב התמונות והסרטים הוסיף למוצגים, שהמחישו את הדברים, בצורה נפלאה".

"רציתי להודות לך על ההרצאה המרתקת שנתת. נשמח לשמוע עוד" מושב בני-יהודה, רמת הגולן (חוג בית)

"תודה על הרצאה מעניינת כתמיד ועל הנכונות להעניק ולהניק את התלמידים. אני בטוחה שעוד נתראה" (ביהס תיכון)

"אני מקיבוץ ניר עוז, אחרי ששמעתי הדים מצוינים מהרצאות שלך בנושא פרפרים אני מעוניינת להזמינך להרצות אצלנו בקיבוץ" (הרצאת חרקים לטו בשבט)

 

כתיבת תגובה