משפחה Erebidae

בעמוד זה מוצגים כרגע 33 מינים ממשפחת ה-Erebidae ממנה ידועים בישראל 128 מינים. לאחרונה משפחה זו "קלטה" משפחות נוספות לתוכה (כגון תת-משפחת הדובוניים המובאת בעמוד נפרד למניעת בלבול). חלוקה מחדש זו טרם מקובלת על שלל החוקרים ולכן יש להתייחס אליה כחלוקה זמנית עד ואם כאשר תתקבע. שיא הפעילות בארץ של בוגרים ממשפחה זו היא בסוף האביב ובסתיו.

תת משפחה  Subfamily Rivulinae

Zebeeba falsalis (Herrich-Schaffer, 1839)

Zebeeba falsalis 1 Zebeeba falsalis 2

תת-משפחה  Subfamily Eublemminae 

Eublemma ostrina (Hubner, 1808)

Eublemma ostrina

Eublemma cochylioides (Guenée, 1852)

Eublemma cochylioides 1

Eublemma cochylioides

Eublemma albina (Staudinger, 1898)

Eublemma albina

Eublemma parva (Hubner, 1808)

Eublemma parva

(Eublemma polygramma (Duponchel, 1836

מין נדיר יחסית למרות שתפוצתו מכסה את כל הארץ. מעופף ממרץ ועד יוני ואז שוב בספטמבר-אוקטובר. הפונדקאי אינו ידוע.

Eublemma polygramma

תת-משפחה  Subfamily Herminiinae

(Polypogon plumigeralis (Hubner, 1825

Polypogon plumigeralis

תת-משפחה  Subfamily Calpinae

 Scoliopteryx libatrix (Linnaeus, 1758)

Scoliopteryx libatrix

תת-משפחה  Subfamily Catocalinae

Anumeta hilgerti popovi Wiltshire, 1982

מין זה ידוע בארץ מדרום הערבה בלבד. הפונדקאי אינו ידוע. תפוצתו במדברי צפון אפריקה ועד חצי האי ערב. תת המין המקומי תואר מתימן. זהו הצילום הראשון והיחיד של פרט חי ממין יפיפה זה.

Anumeta hilgerti popovi

Ulotrichopus tinctipennis (Hampson, 1902)

צילום זה הוא תיעוד ראשון של מין נדיר זה בטבע. פעיל חורף באזור הערבה. פרט בודד (המצולם כאן) תועד בצפון הנגב. תפוצתו מגיעה מישראל ועד דרום אפריקה. הזחל והפונדקאי לא היו ידועים עד איסוף הזחל לאחרונה מצפון הנגב ממנו הגיח הפרט המצולם.

Ulotrichopus tinctipennis

Plecoptera reflexa Guenיe, 1852

Plecoptera reflexa

(Tytroca dispar (Pungeler, 1904

Tytroca dispar

Tytroca dispar

(Pandesma robusta (Walker, 1858

Pandesma robusta

Cerocala sana Staudinger, 1901

Cerocala sana 1 Cerocala sana

(Heteropalpia profesta (Christoph, 1887

Heteropalpia profesta 3

Heteropalpia profesta 2 Heteropalpia profesta

Pericyma squalens Lederer, 1855

Pericyma squalens

Drasteria herzi judaica (Hampson 1926)

Drasteria herzi judaica

(Drasteria flexuosa (Menetries, 1847

Drasteria flexuosa

(Rhabdophera arefacta (Swinhoe, 1884

Rhabdophera arefacta

(Ophiusa tirhaca (Cramer, 1777

Ophiusa tirhaca 1

Ophiusa tirhaca 2 

Grammodes stolida (Fabricius, 1775)

Grammodes stolida

Grammodes bifasciata (Petagna, 1788)

Grammodes bifasciata

Grammodes boisdeffrii palaestinensis (Staudinger, 1898)

Grammodes boisdeffrii palaestinensis 1 Grammodes boisdeffrii palaestinensis 2

Clytie scotorrhiza Hampson, 1913

תפוצתו של מין זה בדרום הארץ. הביצים מוטלות על אשל הפרקים. הבוגרים פעילים מתחילת הסתיו ועד סוף האביב.

Clytie scotorrhiza

Clytie sancta (Staudinger, 1898)

Clytie-sancta-1

 Clytie sancta

Clytie syriaca (Bugnion, 1837)

Clytie syriaca

Clytie infrequens (Swinhoe, 1884)

Clytie infrequens 1Clytie infrequens

Clytie infrequens Larva

Clytie infrequens Pupa

Dysgonia algira (Linnaeus, 1767)

Dysgonia algira 1

Dysgonia algira

Dysgonia torrida (Guenée, 1852)

Dysgonia torrida

Dysgonia torrida pupa

Dysgonia-torrida-Larva

Dysgonia-torrida-Ovae

Dysgonia rogenhoferi (Bohatsch, 1880)

Dysgonia rogenhoferi 

Catocala conjuncta (Esper, 1787)

Catocala conjuncta 2 Catocala conjuncta

Catocala eutychea (Treitschke, 1835)

Catocala eutychea

Catocala elocata (Esper, 1786) תנשמית הצפצפה

Catocala elocata 1

Catocala elocata

Subfamily Euteliinae תת-משפחה

Eutelia adulatrix (Hubner, 1813)

Eutelia adulatrix

Eutelia adulatrix 2

תת-משפחה  Subfamily Hypeninae

תנשמית עשנורית  (Hypena lividalis (Hübner, 1796

Hypena lividalis

Full species list – Erebidae of Israel by Vasily Kravchenko

 Subfamily Rivulinae

Rivula tanitalis Rebel, 1912

Zebeeba falsalis (Herrich-Schaffer, 1839)

Subfamily Hypenodinae

Schrankia costaestrigalis (Stephens 1834)

Subfamily Eublemminae

Calymma communimacula (Denis & Schiffermuller, 1775)

Eublemma ostrina (Hubner, 1808)

Eublemma parva (Hubner, 1808)

Eublemma cynerea (Turati, 1924)

Eublemma cochylioides (Guenיe, 1852)

Eublemma polygramma (Duponchel, 1836)

Eublemma apicipunctalis (Brandt, 1939)

Eublemma cornutus Fibiger & Hacker, 2004

Eublemma tomentalis Rebel, 1947

Eublemma gratissima (Staudinger, 1892)

Eublemma siticulosa (Lederer, 1858)

Eublemma albina (Staudinger, 1898)

Eublemma deserti Rothschild, 1909

Eublemma subvenata (Staudinger, 1892)

Eublemma albivestalis Hampson, 1910

Eublemma pallidula (Herrich-Schaffer, 1856)

Eublemma suppura (Staudinger, 1892)

Eublemma hansa (Herrich-Schaffer, 1851)

Eublemma gayneri (Rothschild, 1901)

Eublemma kruegeri (Wiltshire, 1970)

Eublemma scitula (Rambur, 1833)

Honaena ragusana (Freyer, 1844)

Rhypagla lacernaria (Hubner, 1813)

Metachrostis velox (Hubner, 1813)

Metachrostis velocior Staudinger, 1892

Metachrostis dardouini (Boisduval, 1840)

Subfamily Herminiinae

Nodaria nodosalis (Herrich-Schaffer, 1851)

Polypogon plumigeralis (Hubner, 1825)

Polypogon lunalis (Scopoli, 1763)

Subfamily Hypeninae

Hypena obsitalis (Hubner, 1813)

Hypena lividalis (Hubner, 1796)

Hypena munitalis Mann, 1861

Zekelita antiqualis (Hubner, 1809)

Zekelita ravalis (Herrich-Schaffer, 1851)

Subfamily Phytometrinae

Raparna conicephala (Staudinger, 1870)

Antarchaea erubescens (A. Bang-Haas, 1910)

Subfamily Calpinae

Tribe Scoliopterygini

Scoliopteryx libatrix (Linnaeus, 1758)

 Tribe Calpini

Africalpe intrusa Kruger, 1939

 Tribe Anomiini

Anomis sabulifera (Guenיe, 1852)

Anomis flava (Fabricius, 1775)

Subfamily Catocalinae

Tribe Toxocampini

Exophyla rectangularis (Geyer, 1828)

Anumeta spilota Ershov, 1874

Anumeta henkei (Staudinger, 1877)

Anumeta atrosignata (Walker, 1858)

Anumeta straminea (A. Bang-Haas, 1906)

Anumeta arabiae Wiltshire, 1961

Anumeta asiatica Wiltshire, 1961

Anumeta hilgerti Rothschild, 1909

Lygephila lusoria (Linnaeus, 1758)

Lygephila craccae (Denis & Schiffermuller, 1775)

Tathorhynchus exsiccata (Lederer, 1855)

Tathorhynchus philbyi Wiltshre, 1986

Autophila luxuriosa Zerny, 1933

Autophila libanotica (Staudinger, 1901)

Autophila depressa (Pungeler, 1914)

Autophila limbata (Staudinger, 1871)

Autophila cerealis (Staudinger, 1871)

Autophila ligaminosa (Eversmann, 1851)

Autophila anaphanes Boursin, 1940

Autophila maura (Staudinger, 1888)

Autophila pauli Boursin, 1940

Apopestes spectrum (Esper, 1787)

Scodionyx mysticus Staudinger, 1900

Plecoptera inquinata (Lederer, 1857)

Plecoptera reflexa Guenיe, 1852

Tribe Acantholipini

Acantholipes regularis (Hubner, 1813)

Acantholipes circumdata (Walker, 1858)

Tribe Melipotini

Drasteria philippina (Austaut, 1880)

Drasteria cailino (Lefebvre, 1827)

Drasteria flexuosa (Mיnיtriטs, 1847)

Drasteria herzi judaica (Hampson 1926)

Drasteria oranensis Rothschild, 1920

Drasteria kabylaria (A. Bang-Haas, 1906)

Tribe Ophiusini

Catephia alchymista (Denis & Schiffermuller, 1775)

Zethes insularis Rambur, 1833

Pericyma albidentaria (Freyer, 1842)

Pericyma squalens Lederer, 1855

Heteropalpia profesta (Christoph, 1887)

Heteropalpia acrosticta (Pungeler, 1904)

Tytroca dispar (Pungeler, 1904)

Tytroca leucoptera (Hampson, 1896)

Gnamptonyx innexa (Walker, 1858)

Pandesma robusta (Walker, 1858)

Rhabdophera arefacta (Swinhoe, 1884)

Cerocala sana Staudinger, 1901

Ophiusa tirhaca (Cramer, 1777)

Minucia lunaris (Denis & Schiffermuller, 1775)

Minucia wiskotti (Pungeler, 1902)

Clytie illunaris (Hubner, 1813)

Clytie sancta (Staudinger, 1898)

Clytie syriaca (Bugnion, 1837)

Clytie scotorrhiza Hampson, 1913

Clytie haifae (Habich, 1905)

Clytie delunaris (Staudinger, 1889)

Clytie arenosa Rothschild, 1913

Clytie terrulenta (Christoph, 1893)

Clytie micra Wiltshire, 1973

Clytie infrequens (Swinhoe, 1884)

Dysgonia torrida (Guenיe, 1852)

Dysgonia algira (Linnaeus, 1767)

Dysgonia rogenhoferi (Bohatsch, 1880)

Grammodes stolida (Fabricius, 1775)

Grammodes boisdeffrii (Oberthur, 1867)

Grammodes bifasciata (Petagna, 1788)

Tribe Catocalini

Catocala editarevayae Muller et al., 2007

Catocala olgaorlovae Kravchenko at al., 2007

Catocala amnonfreidbergi Kravchenko et al., 2007

Catocala elocata (Esper, 1787)

Catocala puerpera (Giorna, 1791)

Catocala conjuncta (Esper, 1787)

Catocala conversa (Esper, 1787)

Catocala nymphagoga (Esper, 1787)

Catocala hymenaea (Denis & Schiffermuller, 1775)

Catocala nymphaea (Esper, 1787)

Catocala diversa (Geyer, 1828)

Catocala separata (Freyer, 1848)

Catocala disjuncta (Geyer, 1828)

Catocala brandti Hacker & Kautt, 1999

Catocala eutychea (Treitschke, 1835)

Ulotrichopus tinctipennis (Hampson 1902)

Ulotrichopus stertzi (Pungeler, 1907)

Crypsotidia maculifera (Staudinger, 1898)

Tribe Anydrophilini

Anydrophila stuebeli (Calberla, 1891)

Subfamily Euteliinae

Eutelia adulatrix (Hubner, 1813)

Eutelia adoratrix (Staudinger, 1892)

 

 

תגובה אחת בנושא “משפחה Erebidae

  1. פינגבאק: Meet an Underwing – Catocala elocata | National Moth Week

כתיבת תגובה